Zero Syrup – Чоколаден прелив

289 ден

 • Идеален за време на диети
 • Погоден за вегани
 • Нискокалоричен
 • Без масти и шеќери
 • Без лактоза
 • 32 порции

3 на залиха

Description

Zero Syrup – Чоколаден прелив кој е неизоставен дел од совршено подготвените десерти. Zero Syrup е final touch на секој десерт, сладолед, шејк. Zero Syrup e она што ги прави десертите убави. Zero Syrup е начинот на кој ја заокружувате приказната за совршено подготвениот десерт.

Чоколаден прелив (320 ml) кој ќе го употребувате на разни десерти без грам грижа на совест! Додадете го на храната и слободно засладете се со чоколаден вкус. Може да го додавате и во смуди, шејкови, млечни производи, на сладолед, палачинки, житарици итн. Чоколадниот прелив содржи помалку од 0.5 g шеќери и 0.1 g масти на 100 ml. Порција од 10 ml практично и не содржи калории, бидејќи ги има само 0,5 kcal, што го прави нискокалоричен.

Овој чоколаден прелив – Zero Syrup е:

 • Идеален за време на диети
 • Погоден за вегани
 • Нискокалоричен
 • Без масти и шеќери
 • Без лактоза
 • за 32 порции

*Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Прекумерно користење на производот може да има лаксативно дејство. Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. Производот да не се замрзнува. По отварањето да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од еден месец. Пред употреба добро протресете.


Состав на чоколадниот крем: вода, засладувачи (еритритол, малтитол, сукралоза), обезмастено какао во прав (1,5%), растителни влакна (бамбус), стабилизатор, сол, засилувач на арома, конзерванс (натриум бензозат), средство за регулирање на киселост (млечна киселина), боја (амониум сулфитна карамела, амониев карамел). Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја, лешник.

 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 7241445-3830069175046 Категорија:
Zero Syrup чоколаден прелив

Zero Syrup - Чоколаден прелив

289 ден

3 на залиха