Витамини, минерали и омега 3 масни киселини

629 ден

Out of Stock
  • Совршена комбинација на минерали и витамини
  • Висока концентрација на рибино масло
  • Позитивно дејство врз срцето и крвотокот
  • За физички активни луѓе и сите оние со брз начин на живот

Нема на залиха

Description

30 таблети + 30 капсули со витамини, минерали и омега 3 масни киселини преку кои телото ќе ги добие есенцијалните микроелементи за правилно функционирање. Комплексната комбинација помага во зајакнувањето на имунитетот, го спречува неговиот пад и го подобрува здравјето во целина.


Секој ден вашето тело произведува кожа, мускулатура, коски. Создава крв која ги носи хранливите материи и кислородот до сите делови од телото. Испраќа нервни сигнали кои поминуваат илјадници километри по мозочни и телесни патишта. Оформува хемиски соединенија кои во улога на гласници се движат од еден до друг орган издавајќи упатства за правилно функционирање. Со тоа вие останувате здрави и активни. 
Но, за да ги постигне сите тие работи, на вашето тело му се потребни некои суровини. Најмалку 30 витамини, минерали и омега 3 масни киселини му се потребни за да функционира исправно.
Витамините и минералите се сметаат за основни хранливи материи. Дејствувајќи заедно, тие одигруваат стотици улоги во организмот. Помагаат побрзо да се излечат раните, да се зајакне имунолошкиот систем, храната да се претвори во енергија, да се поправат оштетувањата на клетките, да се зајакнат коските и т.н. 

 

Во таблетите се најважните витамини (A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, K1), како и минералите бакар, цинк, селен, железо, манган, калциум.
  • Витамините А, C, D, B6 и B12 и минералите бакар, цинк, фолат, селен и железо играат главна улога во функционирање на имунолошкиот систем
  • Витамините C. E и B2, како и минералите бакар, цинк, манган и селен играат улога во заштита од стрес.
  • Витамините C, B2, B6, B12, фолната киселина и ниацинот, како и минералите магнезиум и железо допринесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.
Капсулите се исполнети со омега 3 масните киселини.
  • EPA и DHA се единствените омега 3 масни киселини кои имаат лековито дејство за срцето и крвотокот, когнитивните функции и видот. Поради тоа е многу важно да бидат редовно вклучени во исхраната.
  • EPK и DHK киселините играат улога во функцијата на срцето. Фантастичен учинок се постигнува со дневен внес од 250 mg на EPK и DHK.

 


 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 3830069177095 Категорија:
витамини минерали омега 3

Витамини, минерали и омега 3 масни киселини

629 ден

Нема на залиха