Shake&Go fit шејкер (650ml)

1,290 ден

Капацитет: 650мл

100% непропустливо

Исчисти

Description

Нова, подобрена верзија од Contigo.  Shake&Go fit e шејкер од 650ml изработен од Tritan – кој не прима миризби и содржи “соработувачко“ топче.

Shake&Go™ шејкерот е со уникатно кружно дно, што овозможува целосно мешање на протеински напитоци и шејкови. На дното се наоѓа топче кое е специјално дизајнирано да „соработува“ со шишето за да се избегне насобирање на прашокот, што е честа појава кај други шишиња. Новата технологија на изработка на шишето му ја дава неговата главна карактеристика – не прима миризби. Со тоа вие сте сигурни дека после долго користење вашиот шејкер нема да го фрлите поради тоа што почнал да прима миризби од напитоците или шејковите. На самиот шејкер се обележани мерни единици (ml) со што секогаш ќе можете точно да ја направите посакуваната количина.

Овој Shake&Go fit шејкер (650ml) е:

 • 100% непропустлив
 • со посебен оддел за складирање на протеински прашок.
 • безбеден за миење во машина за садови.
 • наменет за ладни напитоци (не е наменет за топли напитоци!)
 • BPA free
 • достапен во три бои:
  • Неон розева
  • Сина
  • Црна

 


Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Дополнителни информации

Боја

Неон розева, Сина, Црна

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: Недостапно Категорија:
Shake&Go fit - шејкер (650ml)

Shake&Go fit шејкер (650ml)

Select Options
Исчисти