Путер од кикиритки

669 ден

 • 100% печени кикиритки
 • Хранлива вредност
 • Висока содржина на протеини – 25 г. на 100 г.
 • Нема додаден шеќер, сол или палмино масло
 • Комплетно природен
 • Нема додадени конзерванси
 • Крцкава текстура
 • Погоден и за вегетаријанци и за вегани

2 на залиха

Description

Протеински путер од кикиритки (1000 g) направен од 100% печени кикиритки, кои се богат извор на здрави, незаситени масни киселини.

Путерот е нутритивна храна кој го снабдува организмот со енергија и е идеален избор за секој кој практикува избалансирана исхрана и здрав начин на живот. Замената на заситени масти со незаситени масти во исхраната придонесува за одржување на нормалното ниво на холестерол во крвта. Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Путерот од кикиритки е специфичен по фантастичниот вкус и крцквата текстура. Можете да го користите за мачкање на леб, како додаток на разни овошја, како додаток во протеинскиот шејк кој го пиете пред или после тренинг, или едноставно да ја ставите лажицата во кутијата и да уживате само во неговиот вкус. Внесот на здрава храна нека биде вашиот приоритет секој ден.

Протеинскиот путер од кикиритки е:

 • од 100% печени кикиритки
 • со висока хранлива вредност
 • со висока содржина на протеини – 25 г. на 100 г.
 • без додадени шеќер и сол
 • без палмино масло
 • без додадени конзервански
 • погоден и за вегетаријанци и  вегани
 • со крцкава текстура

Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. 


Состав на путерот: 100% печени кикирики. Алергени:  Може да содржи траги од лешници, бадеми, соја, глутен и сусам.

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 7311702-3830069176074 Категорија:
путер од кикиритки

Путер од кикиритки

669 ден

2 на залиха