Протеински шејк – Protein Shake 330ml

139 ден

  • 25 g протеини
  • Одличен извор на протеини
  • Без лактоза
  • Без масти
  • Одличен вкус на ванила

2 на залиха

Description

Протеински шејк – Protein Shake 330ml – со вкус на ванила базиран на протеини од сурутка е вистински избор за исполнување на дневниот внес на протеини.

Овој напиток овозможува брз и ефикасен внес на протеини. Благодарение на практичното пакување, можете да уживате во секое време и на кое било место. Протеинскиот шејк е наменет за сите физички активни лица кои сакаат да обезбедат внес на протеини во организмот по нивниот тренинг, со цел да ги стимулираат растот и обновата на мускулите.Moже да се консумира во ситуација кога имате потреба од нешто освежувачко. Може да се консумира и кога сте во движење, без да имате време за нормален оброк.

Овој протеински шејк – Protein Shake 330ml- е

  • Со 25 g протеини
  • Одличен извор на протеини
  • Без лактоза
  • Без масти
  • Со одличен вкус на ванила

 

*Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

По отворањето, производот е наменет за моментална употреба. Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. Производот да не се замрзнува.

 


 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 7311648-3830069176180 Категорија:
протеински шејк protein shake

Протеински шејк - Protein Shake 330ml

139 ден

2 на залиха