Протеински мусли

219 ден

  • Богати со протеини и диетални влакна
  • Протеини од растително потекло (грашок и пченица)
  • 22 g растителен протеин на 100 g
  • 8,8 g диетални влакна на 100 g

1 на залиха

Description

Протеински мусли се совршениот оброк во секој дел од денот. Преку нив телото ги добива потребните хранливи материи и за возврат нe’ прави попродуктивни.

Внесот на здрава храна полна со протеини нека биде вашиот приоритет секој ден.

Протеински мусли (250 g)  се богати со протеини и диетални влакна. Содржат 22% растителни протеини (протеин изолиран од грашок и концентрат на протеини од пченица). 100 g од протеинските мусли обезбедуваат дури 45% протеини, а може да се пофали и со висока содржина на растителни влакна.

Протеинските мусли овозможуваат одржување и раст на мускулната маса, а достапни се во вкус на чоколадо и карамела. Може да се консумираат во секој период од денот – како појадок, брз оброк или ужина.

Протеинските мусли се:

  • Богати со протеини од растително потекло (грашок и пченица)
  • Богати со растителни влакна
  • 22 g растителен протеин на 100 g
  • 8,8 g диетални влакна на 100 g
  •  За Активен Животен Стил

*Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. Производот да не се замрзнува.


Состав на протеинските мусли: 22% растителни протеини (суплемент од грашаков протеин и концентрат од пченичен протеин), со чоколадо и карамела. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја, лешник.

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 3830069177118 Категорија:
Протеински мусли

Протеински мусли

219 ден

1 на залиха