Протеински чоколаден крем Chocotella

845 ден

 • Природни состојки
 • Хранливи вредности
 • Ја зголемува енергијата во телото
 • Богат со здрави масти
 • 17 g протеин на 100 g
 • 6.5 g протеин на 100 g
 • 8,9 g шеќери на 100 g
 • Без адитиви (конзерванси и ароми) и без палмино масло
 • Одличен чоколаден вкус

22 на залиха

Description

Протеински чоколаден крем Chocotella – тука завршува вашата потрага по совршен чоколаден крем. Тука започнува нова чоколадна приказна.

Протеинскиот чоколаден крем (450 g) е создаден од квалитетни, внимателно одбрани, пржени кикиритки, на кои им е додаден чоколаден вкус во облик на какао во прав. За додадена слаткост содржи и мешавина на ксилитол и стевиол. На тој начин ќе го консумирате без ни малку грижа на совест.

Покрај одличниот вкус, протеинскиот чоколаден крем има и одлични хранливи вредности. Содржи бројни витамини и минерали. Може да го консумирате во било кој дел од денот, за енергија, здрави масти и додатни белковини.

Овој протеински чоколаден крем Chocotella e:

 • од природни состојки
 • со хранливи вредности
 • Богат со здрави масти
 • со 17 g протеин на 100 g
 • со 6.5 g влакна на 100 g
 • со 8,9 g шеќери на 100 g
 • Без адитиви (конзерванси и ароми)
 • Без палмино масло
 • Одличен чоколаден вкус

*Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. Маслото може да се одвои од останатите состојки, пред употреба добро да се промеша.


Состав на протеинскиот чоколаден крем: пржени кикирики, засладувач: ксилитол, сушен кокос, како во прав, засладувач: стевиол гликозиди. Алергени: сурутка (млеко), јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, риба и ракови.

 


 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 7241453-3830059010692 Категорија:
Протеински чоколаден крем Chocotella

Протеински чоколаден крем Chocotella

845 ден

22 на залиха