Протеински бар

85 ден

 • 23 % протеини
 • Извор на диетални (растителни) влакна
 • Извор на 10 витамини
 • Без додадени бои
 • Без глутен
 • Достапен во 4 вкуса: банана, чоколада, црна рибизла и брусница и кокос
Исчисти

Description

Протеински бар со 10 витамини во 4 вкуса: банана, чоколада, црна рибизла/брусница и кокос. Фасцинирачки добар. Grab a bite and smile.

Секој протеински бар (55 g) е наменет за брз доручек, за ужина помеѓу два оброка или како оброк по одредена физичка активност, без разлика дали станува збор за трчање, возење велосипед, пешачење, пливање, тренинг во теретана и слично. На тој начин, на вашето тело му ги обезбедувате потребните протеини. Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Протеинските барови се функционална храна и претставуваат одличен начин за исполнување на дневните потреби за хранливи материи. Благодарение на модерната технологија во процесот на создавање, чоколадата е исклучително мека, вкусна, но и ефикасна и потполно избалансирана. Содржи идеален сооднос на протеини и јаглени хидрати (1:2) и поради тоа претставуваат идеална замена за оброк. Со 23% протеини и 10 витамини не само што ќе ви помогне да ја намалите вашата глад и да ја контролирате желбата за храна, туку ќе ви ја обезбеди потребната количина на енергија и на хранливи материи.

Секој протеински бар е:

 • со 23 % протеини
 • извор на диетални (растителни) влакна
 • извор на 10 витамини
 • без додадени бои
 • без глутен

По отворањето, производот е наменет за моментална употреба. Производот не е соодветен за деца со возраст под 3 години. Да се чува на суво место со температура под 25°C и подалеку од изложеност на директна сончева светлина. 


Состав на протеински бар со вкус на банана: глукозно-фруктозен сируп, млечно чоколадо 16% (шеќер, какао путер, какао, полномасно млеко во прав, емулгатор соја-лецитин и Е 476, екстракт од ванила), протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), сојини снегулки, инвертен сируп, растителни масла (палмина коска, палмино и шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палмино и шеа масло, исушена сурутка (млеко), обезмастено млеко во прав, емулгатор соја-лецитин, засилувач на арома, боја Е 160с), екструдати (ориз, млечни протеини, емулгатор Е 471), акациум гума, емулгатор лецитин од гроздово масло; какао, засилувач на арома, мешавина од анти-оксиданси – природен токоферол, витаминска мешавина (L-аскорбинска киселина, DL-а-токоферил ацетат, никотинамид, калциумов D-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, цијанокобаламин), конзерванс од сорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја.

Состав на протеински бар со вкус на црна рибизла и брусница: глукозно-фруктозен сируп, млечно чоколадо 16% (шеќер, какао путер, какао, полномасно млеко во прав, емулгатор соја-лецитин и Е 476, екстракт од ванила), протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), сојини снегулки, инвертен сируп, растителни масла (палмина коска, палмино и шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палмино и шеа масло, исушена сурутка (млеко), обезмастено млеко во прав, емулгатор соја-лецитин, засилувач на арома, боја Е 160с), екструдати (ориз, млечни протеини, емулгатор Е 471), акациум гума, емулгатор лецитин од гроздово масло; какао, засилувач на арома, мешавина од анти-оксиданси – природен токоферол, витаминска мешавина (L-аскорбинска киселина, DL-а-токоферил ацетат, никотинамид, калциумов D-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, цијанокобаламин), конзерванс од сорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја.

Состав на протеински бар со вкус на чоколадо: глукозно-фруктозен сируп, млечно чоколадо 16% (шеќер, какао путер, какао, полномасно млеко во прав, емулгатор соја-лецитин и Е 476, екстракт од ванила), протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), сојини снегулки, инвертен сируп, растителни масла (палмина коска, палмино и шеа), крем со вкус на лешници (шеќер, палмино и шеа масло, исушена сурутка (млеко), лешници, млеко во прав, емулгатор соја-лецитин, засилувач на арома, боја Е 160с), екструдати (ориз, млечни протеини, емулгатор Е 471), акациум гума, емулгатор лецитин од гроздово масло; какао, засилувач на арома, мешавина од анти-оксиданси – природен токоферол, витаминска мешавина (L-аскорбинска киселина, DL-а-токоферил ацетат, никотинамид, калциумов D-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, цијанокобаламин), конзерванс од сорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја, лешници.

Состав на протеински бар со вкус на кокос: глукозно-фруктозен сируп, млечно чоколадо 16% (шеќер, какао путер, какао, полномасно млеко во прав, емулгатор соја-лецитин и Е 476, екстракт од ванила), протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), сојини снегулки, инвертен сируп, растителни масла (палмина коска, палмино и шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палмино и шеа масло, исушена сурутка (млеко), обезмастено млеко во прав, емулгатор соја-лецитин, засилувач на арома, боја Е 160с), екструдати (ориз, млечни протеини, емулгатор Е 471), акациум гума, емулгатор лецитин од гроздово масло; какао, засилувач на арома, мешавина од анти-оксиданси – природен токоферол, витаминска мешавина (L-аскорбинска киселина, DL-а-токоферил ацетат, никотинамид, калциумов D-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, цијанокобаламин), конзерванс од сорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикирики и сусам. Алергени: сурутка (млеко), соја.

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Дополнителни информации

Вкус

Банана, Кокос, Колаче & Крем, Црна рибизла и брусница, Чоколадо

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: Недостапно Категорија:
Протеински бар

Протеински бар

Select Options
Исчисти