Протеинска крофна со вкус на колачиња и бел крем

109 ден

Out of Stock
  • 239 калории по порција (крофна)
  • 16% протеини
  • Низок удел на шеќери
  • Без транс масти и холестерол
  • Без палмино масло

Нема на залиха

Description

Со кафе, со чај, во движење, на работа, во секоја ситуација, на секоја локација. Една протеинска крофна – милион опции.

Протеинска крофна (60 g) која може да ја јадете без да чувствувате грижа на совест! Овие крофни ќе бидат омилен тип на храна помеѓу физички активните поединци, љубителите на спорт и личностите кои држат разни диети со ограничена количина на јаглени хидрати и шеќери. Табелата со нутритивни вредности може да ја погледнете во галеријата со фотографии.

Протеинската крофна е мек и многу вкусен десерт, направен од пченично и овесно брашно. Како таква, претставува хранлив оброк соодветен за доручек, но еднакво се употребува и како ужина во текот на денот од страна на оние кои сакаат да се засладат. Крофната не содржи палмино масло, холестерол или транс масти кои му штетат на здравјето, туку се богати со протеини кои се важни за телото.

Оваа протеинска крофна е:

  • с0 239 калории по порција (крофна)
  • со 16% протеини
  • со низок удел на шеќери
  • без транс масти и холестерол
  • без палмино масло

Крофната чувајте ја затворена, на суво и ладно место, подалеку од топлина и директна изложеност на сончева светлина. Консумирајте ја веднаш после отворањето.


Состав на крофната со чоколадо: белки од јајце (јајце), пченично брашно (содржи глутен), крупни зрна овесни снегулки, мастително масло (сончогледово, сојно),  средство за зачувување на влага (глицерин), концентрат на протеини од сурутка, парчиња чоколадо (20%) (шеќер, какао, масло од какао емулгатор (сончогледов лецитин, засилувач на арома – ванила), засладувачи (малтитол, ацесулфам К), изрендана кора од портокал, средство за печење (натриум бикарбонат, натриум пирофосфат).

Состав на крофната со боровница: белки од јајце (јајце), пченично брашно (содржи глутен), крупни зрна овесни снегулки, мастително масло (сончогледово, сојно),  средство за зачувување на влага (глицерин), концентрат на протеини од сурутка, парчиња чоколадо (20%) (шеќер, какао, масло од какао емулгатор (сончогледов лецитин, засилувач на арома – ванила)), засладувачи (малтитол, ацесулфам К), изрендана кора од портокал, средство за печење (натриум бикарбонат, натриум пирофосфат).

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Дополнителни информации

Вкус

Боровница, Чоколадо

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 3830069179822 Категорија:

Протеинска крофна со вкус на колачиња и бел крем

109 ден

Нема на залиха