Протеин – 100% Natural Whey Protein

899 ден

 • 100% природен
 • Со дополнителни ензини за подобро варење и подобра апсорпција
 • Без вештачки бои, ароми и засладувачи
 • Без глутен
 • Засладен со стевија
 • Два вкуса: чоколадо и ванила
 • Практично пакување од 500 гр.
Исчисти

Description

Протеин – 100% Natural Whey Protein –  е мешавина на концентрати и изолати од сурутка. Сурутката е еден од најквалитетните извори на протеини.

Протеините се многу важни за нормално функционирање на човековото тело.

Зошто?

 • ПОМАГААТ ВО ГРАДЕЊЕТО НА МУСКУЛНАТА МАСА – доколку сте физички активни и/или сакате да ги зголемите мускулите, протеините ќе ви овозможат побрзи резултати.
 • ДАВААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ЕНЕРГИЈА – за нови рекорди!  
 • ОВОЗМОЖУВААТ ДА ГИ ЗАЧУВАТЕ МУСКУЛИТЕ ВО ВРЕМЕ КОГА САКАТЕ ДА ЈА НАМАЛИТЕ ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА – за време на диета единство што ќе изгубите се масните наслаги.
 • МОЖЕ ЗНАЧИТЕЛНО ДА ГО ПОДОБРАТ ВАШИОТ МЕТАБОЛИЗАМ – ќе согорите повеќе калории во текот на денот.
 • ГО НАМАЛУВААТ НИВОТО НА ГЛАД И ЈА НАМАЛУВААТ ЖЕЛБАТА ЗА ЛОША ХРАНА. – нема потреба од грицки кога го гледате омилениот филм или серија
 • ВЛИЈААТ ПРИ РЕГУЛИРАЊЕ НА ШЕЌЕР ВО КРВТА.
 • ПРОТЕИНОТ ОД СУРУТКА СЕ АПСОРБИРА И СЕ КОРИСТИ МНОГУ ПОБРЗО ВО СПОРЕДБА СО ДРУГИТЕ ВИДОВИ ПРОТЕИНИ.

 

100% природниот протеин од сурутка (100% Natural Whey Protein) е:

 • Без вештачки бои
 • Без ароми и шеќери
 • Без глутен
 • Со дополнителни ензини за подобро варење и подобра апсорпција
 • Засладен со стевија
 • Со два вкуса:
  • чоколадо
  • ванила
 • Во практично пакување од 500 гр.

* Протеинот од сурутка е исто ефикасен ако се користи пред, за време на или после тренинг. Синтезата на мускулните протеини обично се максимизира во временскиот период после тренинг.
* За време на диети во кои не се внесува доволно протеини, додатоците на протеин од сурутка ќе Ви овозможат да го задржите нивото на потребни протеини за правилно функционирање на организмот.

 


 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Дополнителни информации

Вкус

Ванила, Чоколадо

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: Недостапно Категорија:
Протеин од сурутка 100% natural whey protein

Протеин - 100% Natural Whey Protein

Select Options
Исчисти