Kangaroo Shake&Go FIT шејкер (720ml)

1,490 ден

Димензија: в:26цм; Ø 9цм.

капацитет: 720мл

1 на залиха

Description

Нова, подобрена верзија од Contigo. Kangaroo Shake&Go FIT шејкер (720ml) e изработен од Tritan кој не прима миризби и содржи “соработувачко“ топче.

Најновиот шејкер Kangaroo Shake&Go FIT (720ml) е надополнет со вграден оддел во кој може да носите клучеви, идентификациони документи, пари итн., каде и да одите.
Направено од отпорна пластика – Tritan и со помош на TasteGuard® заштитата, Kangaroo Shake&Go се спротиставува на преостанатите вкусови и мириси од протеинските прашоци или шејкови. Новата технологија на изработка на шејкерот му ја дава неговата главна карактеристика – не прима миризби. Со тоа вие ќе бидете сигурни дека после долго користење вашиот шејкер нема да го фрлите поради тоа што почнал да прима миризби од протеинските напитоци или шејкови. На самиот шејкер се обележани мерни единици (ml) со што секогаш ќе можете точно да ја направите посакуваната количина. Големиот отвор дополнително го олеснува мешањето на прашоците и коцките мраз при подготовка на вашиот омилен спортски пијалок.

Овој Kangaroo Shake&Go шејкер e:

  • 100% непропустлив
  • со посебен оддел за складирање на клучеви, идентификациони документи, пари, слушалки…
  • безбеден за миење во машина за садови.
  • наменет за ладни напитоци (не е наменет за топли напитоци!)
  • BPA free
  • со димензија: в:26цм; Ø 9цм.
  • достапен во сина боја.

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 1000-0766 Категорија:
kangaroo shake&go fit шејкер 720ml

Kangaroo Shake&Go FIT шејкер (720ml)

1,490 ден

1 на залиха