Energy Bar Chocolate-Banana – енергетски бар

49 ден

  • Житна плочка со јаткасти плодови, овошје и богата со прехранбени влакна
  • Совршена закуска за секој со активен живот
  • Извор на енергија која трае
  • Лесно сварливо
  • Без глутен

229 на залиха

Description

Житна плочка богата со растителни влакна. Без глутен.

ENERGY BAR е мека и вкусна житна плочка, направена од овесни снегулки и внимателно одбрано овошје и јаткасти плодови, а прелиена со чоколадо.

ENERGY BAR е специјално дизајнирана за да одговори на високите енергетски потреби на спортистите, луѓето кои тренираат, како и оние кои водат брз и активен живот.

Главни карактеристики:

  • Житна плочка со јаткасти плодови, овошје и богата со прехранбени влакна
  • Совршена закуска за секој со активен живот
  • Извор на енергија која трае
  • Лесно сварливо
  • Без глутен

*Важно е да бидете активни и да практикувате балансирана и здрава исхрана.

Нето тежина: 60 g

 

Нутритивни информации за производот:

100 g 60 g (1 плочка)
Енергија 1715 kJ/409 kcal 1029 kJ/245 kcal (12%*)
Масти 14,5 g 8,7 g (12%*)
од кои заситени 9 g 5,4 g (27%*)
Јаглехидрати 61 g 36,6 g (14%*)
од кои шеќери 24 g 14,4 g (16%*)
Влакна 7 g 4,2 g
Протеини 5 g 3 g (6%*)
Сол 0,1 g 0,06 g (1%*)
*ПДВ – Препорачан дневен внес врз база на исхрана од 8400 kJ/2000 kcal

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 3830069179952 Категорија:

Energy Bar Chocolate-Banana - енергетски бар

49 ден

229 на залиха