BCAA природни аминокиселини

629 ден

 • Без вештачки ароми и засладувачи
 • Без бои
 • Без глутен
 • Засладени со стевија
 • Погоден за вегетаријанци
 • Два вкуса: маракуја и јагода-киви
 • Практично пакување од 200 g
Исчисти

Description

BCAA е спој на комплексни, висококвалитетни природни аминокиселини кои ги намалуваат заморот и исцрпеноста за време на физичка активност и по неа.

BCAA ги содржи аминокиселините леуцин (L-leucine), валин (L-valine) и изолеуцин (L-isoleucine) во размер 2:1:1. Трите аминокиселини се користат во биосинтезата на протеинитие

Поради нивната улога како “зајакнувачи“ наменети се за спортистите и физички активните личности. Тие ја поттикнуваат регенерацијата по спортските активности, па поради тоа се погодни за користење и после тренинг, додека пак за време на активностите се грижат за заштита на мускулната маса и му даваат на телото дополнителна енергија.

Покрај придобивките како производство на енергија, помош при намалување на заморот и исцрпеноста или намалување на болката после физичка активност, BCAA влијаат и врз градењето на мускулната маса, но и можат да бидат ефикасни во подобрување на функцијата на црниот дроб и намалување на ризикот од компликации кај лица кои имаат заболувања на црниот дроб. Во некои случаи можат да влијаат и во регулирањето на шеќерот во крвта или во губењето на телесната тежина.

Во овие BCAA природни аминокиселини нема:

 • Вештачки ароми и засладувачи
 • Бои
 • Глутен
 • Шеќери

BCAA природните аминокиселини се:

 • Засладени со стевија
 • Погодни за вегетаријанци
 • Со два вкуса:
  • Маракуја
  • Јагода-киви
 • Во практично пакување од 200 g

*Просечната доза за консумирање на BCAA е  5-12 грама во ситуација на помала физичка активност, или 10-20 грама во ситуација на интензивни тренинзи или поголема физичка активност.

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Дополнителни информации

Вкус

Јагода и киви, Маракуја

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: Недостапно Категорија:
bcaa природни аминокиселини

BCAA природни аминокиселини

Select Options
Исчисти