100% Креатин монохидрат – 200g

465 ден

 • 100% креатин монохидрат
 • За зголемување на физичките способности
 • Особено се препорачува за време на високоинтензивните физички активности

1 на залиха

Description

100% чистиот креатин монохидрат ќе се погрижи вашите залихи на енергија секогаш да бидат полни и ќе ја зголеми издржливоста и волуменот на мускулите.

Креатин монохидрат (200 g) е признат и омилен помеѓу спортистите! Консумацијата на креатин ги зголемува физичките способности за време на краток и интензивен телесен напор, кој може да се повторува неколку пати. Најкорисен резултат се постигнува со внес на 3 g креатин дневно. Производот е наменет за активни, возрасни личности, кои имаат високоинтензивни тренинзи.
 • Додаток на исхраната
  • 100% Креатин монохидрат е погоден за вегетаријанци и вегани, бидејќи суровините што се користат за производство на додатокот немаат животинско потекло.
 • Терапевтска употреба
  • Според клиничката студија која се фокусира на луѓе со различни мускулни дистрофии, користењето чиста форма на креатин монохидрат може да биде корисно во рехабилитација по повреди и имобилизација.
 • Медицинска употреба
  • Во клинички студии се докажува дека внесот на чист, висококвалитетен креатин сам, или во комбинација со вежбање, може да ја намали и одложи атрофијата на мускулите поврзани со возраста, да ја зголеми  силата  на мускулите, нивната издржливост,  но истовремено и да ја зголеми густината на коските.

* Креатинот се препорачува да го користат лица над 18 години.
* Бидејќи креатинот влева вода во вашите мускули, препорачливо е да го консумирате со чаша вода и да останете добро хидрирани во текот на целиот ден.
* Се препорачува во комбинација со здрава и избалансирана исхрана.

 


 

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини.
Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар
на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот.
Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шансаFitlab.mk

Може да Ве интересира:

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 3830069176906 Категорија:
100% креатин монохидрат

100% Креатин монохидрат - 200g

465 ден

1 на залиха