Протеински чоко-бадеми, 80 g

159 ден

8 на залиха

Description

Прекрасни, крцкави бадеми обвиткани во високо-квалитетна, протеинска, млечна чоколада, без додаден шеќер. Вкусот потсетува на пралини од млечно чоколадо и бадем.

Оваа крцкава ужинка е одличен извор на протеини помешу оброци, како додаток на некој од главните оброци или здрав, протеински десерт.

  • Со протеинска, млечна чоколада
  • Без додаден шеќер
  • Извор на нутритивни влакна
  • Помалку калории од класични бомбони
  • Лесно за прилагодување во својата урамнотежена исхрана

Нето количина по паковање: 80 g

Нутритивна табела:

100 g 20 g (1 порција)
Енергетска вредност 2543 kJ/608 kcal 509 kJ/122 kcal (6%)*
Масти 44 g 8,7 g (12%)*
од кои заситени 11 g 2,2 g (11%)*
Јаглехидрати 25 g 5 g (2%)*
од кои шеќери 6 g 1,2 g (1%)*
од кои полиоли 8 g 1,6 g
нутритивни влакна 7,8 g 1,6 g
белковини 24 g 4,8 g (10%)*
сол 0,3 g 0,01 g (<1%)*
*ПДВ (8 400 kJ/2 000 kcal).

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SKU: 7314752-3830075224806 Категорија:

Протеински чоко-бадеми, 80 g

159 ден

8 на залиха