НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ ЕКСКЛУЗИВНО ЌЕ ГИ НАЈДЕТЕ ВО:

ДМ МАРКЕТИ

ширум Македонија

ИНАЗ-М

Прилеп

МЕРИ ФАРМ

Охрид

МАКПЕТРОЛ

поголемите пумпи

100% Natural Whey Protein – протеин 30гр.

55 ден
Протеин – 100% Natural Whey Protein –  е мешавина на концентрати и изолати од сурутка. Сурутката е еден од најквалитетните

100% Глутамин (L-glutamine) – 200g

595 ден
 • 5000 mg L-глутамин по доза
 • 100% L-глутамин во прав

100% Креатин монохидрат – 200g

465 ден
 • 100% креатин монохидрат
 • За зголемување на физичките способности
 • Особено се препорачува за време на високоинтензивните физички активности

BCAA природни аминокиселини

589 ден
 • Без вештачки ароми и засладувачи
 • Без бои
 • Без глутен
 • Засладени со стевија
 • Погоден за вегетаријанци
 • Два вкуса: маракуја и јагода-киви
 • Практично пакување од 200 g

Energy Bar Chocolate-Banana – енергетски бар

39 ден
 • Житна плочка со јаткасти плодови, овошје и богата со прехранбени влакна
 • Совршена закуска за секој со активен живот
 • Извор на енергија која трае
 • Лесно сварливо
 • Без глутен

Extreme Combo

19,141 ден 13,399 ден
-30% на комбо од протеини, витамини, минерали, омега 3, аминокиселини, креатин и глутамин потребни за 30 дена Цел Месец Енергија!

Kangaroo Shake&Go FIT шејкер (720ml)

1,490 ден
Димензија: в:26цм; Ø 9цм. капацитет: 720мл

L Combo

12,638 ден 9,479 ден
-25% на комбо од протеини, витамини, минерали, омега 3, аминокиселини, креатин и глутамин потребни за 30 дена. Цел Месец Енергија!

M Combo

7,228 ден 5,782 ден
M Combo – комбинација од протеини, аминокиселини, витамини, минерали и омега 3 масни киселини потребни за 30 дена. Цел месец

Shake&Go fit шејкер (650ml)

1,290 ден
Капацитет: 650мл 100% непропустливо

Zero Syrup – Чоколаден прелив

289 ден
 • Идеален за време на диети
 • Погоден за вегани
 • Нискокалоричен
 • Без масти и шеќери
 • Без лактоза
 • 32 порции

Витамини, минерали и омега 3 масни киселини

629 ден
 • Совршена комбинација на минерали и витамини
 • Висока концентрација на рибино масло
 • Позитивно дејство врз срцето и крвотокот
 • За физички активни луѓе и сите оние со брз начин на живот

Подлога за јога и фитнес

2,990 ден
 • Димензии кога е спакувана: 11 cm x 33 cm
 • Димензии кога е распространета: 61 cm x 182 cm
 • Дебелина: 2 mm
 • Приодна гума, PVC Free, Latex Free

Протеин – 100% Natural Whey Protein

899 ден
 • 100% природен
 • Со дополнителни ензини за подобро варење и подобра апсорпција
 • Без вештачки бои, ароми и засладувачи
 • Без глутен
 • Засладен со стевија
 • Два вкуса: чоколадо и ванила
 • Практично пакување од 500 гр.

Протеинска крофна со вкус на колачиња и бел крем

109 ден
 • 239 калории по порција (крофна)
 • 16% протеини
 • Низок удел на шеќери
 • Без транс масти и холестерол
 • Без палмино масло

Протеински бар

85 ден
 • 23 % протеини
 • Извор на диетални (растителни) влакна
 • Извор на 10 витамини
 • Без додадени бои
 • Без глутен
 • Достапен во 4 вкуса: банана, чоколада, црна рибизла и брусница и кокос

Протеински мусли

199 ден
 • Богати со протеини и диетални влакна
 • Протеини од растително потекло (грашок и пченица)
 • 22 g растителен протеин на 100 g
 • 8,8 g диетални влакна на 100 g
Browse Wishlist

Протеински чоколаден крем Chocotella

845 ден
 • Природни состојки
 • Хранливи вредности
 • Ја зголемува енергијата во телото
 • Богат со здрави масти
 • 17 g протеин на 100 g
 • 6.5 g протеин на 100 g
 • 8,9 g шеќери на 100 g
 • Без адитиви (конзерванси и ароми) и без палмино масло
 • Одличен чоколаден вкус

Протеински шејк – Protein Shake 330ml

139 ден
 • 25 g протеини
 • Одличен извор на протеини
 • Без лактоза
 • Без масти
 • Одличен вкус на ванила

Путер од кикиритки

669 ден
 • 100% печени кикиритки
 • Хранлива вредност
 • Висока содржина на протеини - 25 г. на 100 г.
 • Нема додаден шеќер, сол или палмино масло
 • Комплетно природен
 • Нема додадени конзерванси
 • Крцкава текстура
 • Погоден и за вегетаријанци и за вегани
FITLAB11

Постоиме за да им помогнеме на луѓето да практикуваат здрав начин на исхрана, преку избалансиран внес на протеини и витамини. Нашата мисија е да помогнеме во постигнувањето на фитнес и здравствени цели, преку испорачување на исклучително хранлив спектар на додатоци со високи перформанси, погодни за здрав живот. Доколку посакувате да го елиминирате стресот и да го зголемите нивото на енергија и да чувствувате поголема самодоверба и да ви биде пријатно во вашето тело, потребно е да се внимава на храната која се консумира, а пред се’ на количеството на шеќери. Ние ќе се потрудиме да го направиме вистинскиот избор за вас во однос на сите суплементи, за оние кои сакаат и се стремат да ја зголемат мускулната маса или намалат својата телесна тежина. Односно за сите кои сакаат да ја зголемат издржливоста или едноставно, да го подобрат начинот и квалитетот на живеење. Не јадете помалку, јадете здраво и на исправен начин. Еден живот, едно тело, една шанса – ФитЛаб.

ЗА НАРАЧКИ НА ГОЛЕМО, КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ИЛИ НА СЛЕДНИОТ НАЧИН:

075/257-119

info@fitlab.mk